Sisukaart > Uudised > Digitaalse sõidumeeriku autojuhi kaart nüüd e-teenindusest

Digitaalse sõidumeeriku autojuhi kaart nüüd e-teenindusest

Sellest kuust lisandus maanteeameti e-teeninduskeskkonda uus teenus – digitaalse sõidumeeriku autojuhi kaardi taotlemine. Uuendus puudutab tuhandeid inimesi aastas, kes siiani on pidanud külastama nii sõidumeeriku kaardi taotlemiseks kui kätte saamiseks maanteeameti teenindusbürood.

Digitaalse sõidumeeriku autojuhi kaart on digitaalses sõidumeerikus kasutamiseks mõeldud kiipkaart, mis võimaldab kindlaks teha juhi isiku ning selle abil on võimalik salvestada juhi töö- ja puhkeajaga seotud andmeid, samuti sõiduki kiirust ja läbisõitu. „Siiani on keskmiselt väljastatud umbes 4500 autojuhi kaarti aastas. E-teeninduse kaudu maksab selle taotlemine 40 eurot, mis on 20% soodsam kui büroos,“ selgitab Anne Nurmik, Maanteeameti klienditeenindusjuht, miks peaks hakkama seda teenust kasutama just e-teeninduses.

Taotleda saab küll e-teeninduses, aga sõidumeeriku autojuhi kaart väljastatakse endiselt maanteeameti teenindusbüroos, kuhu tuleb tellijal sellele järele tulla. „Digitaalse sõidumeeriku autojuhi kaarti ei saa posti teel saata, kuna tänane seadusandlus seda ei võimalda,“ kommenteeris Anne Nurmik. Meeles tuleb pidada, et sõidumeerik on nõutud üle üheksa istekohaga bussidel, autorongidel või autodel, mille lubatud täismass on vähemalt 3500 kilogrammi.

Digitaalse sõidumeeriku autojuhi kaardi taotlust saavad teha isikud, kellel on kehtiv Eestis väljastatud vastava kategooria mootorsõiduki juhiluba. Samas ei ole kehtivat välisriigis väljastatud autojuhi ega töökoja kaarti ning kelle alaline elukoht on Eestis. E-teeninduses on võimalik taotleda uut autojuhi kaarti või kui see on kadunud, varastatud, hävinenud. Kui kaart on rikkega, tuleb minna Maanteeameti teenindusbüroosse, kaasas kahjustamata kiibiga kehtiv autojuhi kaart.

Maanteeamet avas uue e-teeninduse 2014. aastal. E-teeninduse eesmärk on muuta toimingute tegemine lihtsamaks, kiiremaks ja soodsamaks. Tänaseks tehakse maanteeameti e-teeninduses 48% kõigist toimingutest. Maanteeameti e-teenindus asub aadressil eteenindus.mnt.ee . E-teenuse kasutamiseks on vajalik ID kaart või mobiil ID. Samuti saab teenust kasutada ka internetipanga paroolidega.

Rohkem infot:

Merit Mähar
Peaspetsialist
Avalike suhete osakond
+372 5192 8743
www.mnt.ee / Pärnu mnt 463a / 10916 Tallinn / Eesti
Maanteeamet